OPPO’nun Yeni Katlanabilir Telefon Hakkında İpucu Geldi: Yakında Tanıtılabilir

9
1
0
0
0
OPPO’nun Ürün Sorumlusu Pete Lau, şirketin yeni katlanabilir telefonu hakkında ipucu verirken diğer yandan da OPPO’nun tanıtacağı yeni katlanabilir telefonların isimleri belli oldu.

Geçtiğimiz gün tanıtılan Samsung Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4, tüm dünyada hem kullanıcıların hem de şirketlerin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Samsung’un yeni tanıtılan katlanabilir telefonlarının ardından Çinli teknoloji devi Xiaomi de yeni katlanabilir telefonun Mix Fold 2'yi tanıtmış ve Samsung’a rakip olduğunu göstermişti.

Samsung’un 2019 yılında başlattığı katlanabilir akıllı telefon yarışı yavaş yavaş Çinli akıllı telefon üreticilerini de etkisi altına almaya başlamış gibi görünüyor. OnePlus’un kurucusu ve OPPO’nun Ürün Sorumlusu olan Pete Lau, dün Twitter hesabından paylaştığı bir fotoğrafla OPPO’nun yeni katlanabilir akıllı telefonu hakkında takipçilerine ipuçları vererek katlanabilir telefon pazarına geri döndüklerini ilan etmiş oldu.

OPPO’nun yeni katlanabilir telefonunun menteşesine ilk bakış

Katlanabilir telefonların en büyük sorunu telefonların katlanmasını sağlayan menteşe mekanizması. Samsung, Xiaomi ve OPPO gibi devler ilk katlanabilir akıllı telefonlarında menteşe konusunda büyük eleştiriler almıştı. Pete Lau da dün yaptığı paylaşımda yeni OPPO katlanabilir telefonlarının menteşelerini göstererek “Sizce bu ne?” diye sormuştu. Daha sonrasında açıklama yapan Lau, bunun OPPO Find N’in menteşesi olduğunu açıkladı.

Lau, açıklamasında yıllardır menteşe sistemi ve diğer detaylar üzerine çalıştıklarını ve kullanıcılarını memnun edeceklerini söyledi. OnePlus’un kurucusu aynı zamanda şu anda Samsung Galaxy Z Fold 4’de bile gördüğümüz katlanabilir ekranların ortasında yer alan kırışıklığı da çözmek için çalıştıklarını açıkladı. Lau ayrıca kullanıcılarının bir katlanabilir telefondan ne istediklerini de belirtebileceklerini bir topluluk bağlantısı paylaştı.

OPPO’nun yeni telefonlarının isimleri de ortaya çıktı

Geçtiğimiz ay OPPO’nun yeni katlanabilir telefonunun adının Find N Flip olacağı iddia edilmişti. Dün ise bu iddiaya ek olarak OPPO’nun yeni telefonlar için Avrupa Patent Ofisine yaptığı başvurular da ortaya çıktı. Belgelere göre OPPO, bu yıl iki adet katlanabilir cihaz tanıtacak ve bunların isimleri OPPO Find N Fold ve Find N Flip olacak.

Telefonların tıpkı Samsung’un Z Flip ve Z Fold modellerine benzeyeceği tahmin ediliyor

Samsung Z Fold 4 ve Z Flip'e ilk bakış attığımız videoyu izlemek için

9
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
1
0
0
0