Türk Takımı S2G Esports, Uluslararası PUBG Mobile Turnuvasında 4. Oldu

18
13
1
1
0
Türk takımı S2G Esports, Suudi Arabistan'ın Riyad kentinde düzenlenen küresel turnuvada 2,1 milyon TL'lik ödül kazandı. Takım, turnuvayı dördüncü olarak tamamladı.

Espor arenası her geçen gün büyümeye devam ederken, mobil oyunlar da espordaki yerini genişletmeyi sürdürüyor. Espor alanında adından en fazla söz ettiren mobil oyunların başındaysa elbette PUBG Mobile yer alıyor. Suudi Arabistan’ın Riyad şehrinde düzenlenen PUBG MOBILE World Invitational (PMWI) 2022 Afterparty Showdown turnuvası, bugüne kadarki en büyük mobil espor turnuvalarından biri olarak tarihe geçti.

Küresel turnuva, Türkiye için de bir gurur kaynağı oldu. İkinci ayağı tamamlanan PMWI turnuvasında yer alan Türk takımı S2G Esports, büyük bir başarıya imza attı. Ana turnuvada mücadele eden S2G Esports, 2,1 milyon TL'lik ödül ile turnuvayı tamamladı. Ekip, 1,3 milyon TL ödül kazanan ve Denizbank İstanbul Wildcats ekibinden sonra büyük bir başarıya imza atmış oldu. 

 

pubg mobile

12 takımın katıldığı PMWI turnuvası, 18-20 Ağustos tarihleri arasında Riyad’da offline olarak oynandı. Turnuvada ilk beş takımın yanı sıra aralarında S2G Esports’un da yer aldığı 7 takım, PUBG Mobile oyunu içinde yapılan taraftar oylamalarıyla belirlendi. Toplam 1 milyon dolar ödül havuzunun olduğu turnuvada temsilcimiz, en çok oy alan ikinci takım olarak turnuvaya katılmaya hak kazandı ve 327 bini aşkın oy topladı.

Takım, turnuvayı 4. olarak tamamlayarak 116 bin dolar (2,1 milyon TL) ödül kazanmayı başardı. Üç gün ve 18 maç süren turnuvanın sonunda ana turnuvanın şampiyonu Tayland temsilcisi Vampire Esports oldu. Temsilcilerimiz S2G Esports ve Denizbank İstanbul Wildcats, turnuvayı toplamda 3,5 milyon TL’lik ödül ile tamamladı.

18
13
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
18
13
1
1
0