Samsung, Bazı Akıllı Telefonlarına 5 Yıl Güvenlik Güncellemesi Verecek

26
10
3
3
1
Samsung, kurumsal müşteriler için tasarlanan "Enterprise" sürüm cihazlarıyla ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan bu açıklamada, bu kategorideki bazı ürünlere 5 yıl boyunca güvenlik güncellemesi verileceği ifade edildi. İşte Samsung'un 5 yıl boyunca destekleyeceği cihazlar ve güncelleme periyotları...

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bugün yaptığı bir açıklama ile bazı ürünlerinin "Enterprise" sürümlerine 5 yıl boyunca güvenlik güncellemesi vereceğini açıkladı. Kurumsal müşteriler için geliştirilen, Samsung'un Knox isimli hizmetine ve bu hizmetin alt işlevselliklerine bir yıl ücretsiz erişim imkanı sunan Enterprise sürüm ürünler artık, yıllar boyunca güvenli bir şekilde kullanılabilecekler. 

Samsung tarafından yapılan açıklamalara göre şirketin tüm Enterprise sürümü ürünleri bu hizmet faydalanamayacak. Ancak Galaxy S21 5G, Galaxy S21+ 5G, S21 Ultra 5G, Galaxy XCover5, Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra, Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 Ultra ve Galaxy Tab Active 3 modelleri, resmen 5 yıl boyunca güvenlik güncellemesi alacaklar.

Güncellemelerde iki süreç takip edilecek

Samsung

Samsung'un yaptığı açıklamaya göre 5 yıl boyunca güvenlik güncellemesi alacak olan modeller, iki süreci takip edecekler. Bu süreç, Galaxy Tab Active 3 dışındaki tüm modellerde aynı şekilde olacak. Öyle ki Samsung, Enterprise modellerinde 5 yıl güvenlik güncellemesi sunacağı modellere dört yıl boyunca, kesintisiz bir şekilde her ay güncelleme verecek. Güncellemenin verileceği beşinci yıla gelindiğinde ise bu durum biraz seyrekleşecek. Samsung, güncelleme periyodunun son yılında 3 ayda 1 kez güvenlik güncellemesi gönderecek.

Samsung'un işletmeler tarafından tercih edilen tablet modellerinden Galaxy Tab Active 3'ün Enterprise sürümü, akıllı telefonlar gibi her ay güncelleme almayacak. Samsung, bu tabletin 5 yıl boyunca, her 3 ayda 1 kez güvenlik güncellemesi alacağını ifade ediyor. 

Kaynak : https://www.fonearena.com/blog/343146/samsung-galaxy-5-years-security-updates-enterprise-edition-devices.html
26
10
3
3
1
Emoji İle Tepki Ver
26
10
3
3
1