Samsung, Kamera Odaklı Galaxy F Serisi Üzerinde Çalışıyor: İlk Model Göründü

30
9
3
2
0
Samsung'un yeni bir akıllı telefon serisi üzerinde çalıştığı açığa çıktı. "Galaxy F" olarak isimlendirilen bu seri, yüksek kamera donanımlı orta segment cihazları içerecek gibi görünüyor. Google Play Console'da yer alan bilgilere göre bu serideki ilk telefon, Galaxy F41 olacak.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon ürün gamına yeni bir seri eklemeye hazırlanıyor. "Galaxy F" olarak isimlendirilecek olan bu akıllı telefon serisi, yüksek kamera donanımlı orta segment cihazlar sunacak gibi görünüyor. Hatta Google Play Console'da yer alan bilgilere göre de bu serideki ilk telefon da "Galaxy F41" olacak.

Galaxy F41'le ilgili ilk sızıntılar, Samsung'un Hindistan için oluşturduğu resmi internet sitesinde dün itibarıyla çıktı. Tüm özelliklerinin detaylandırılmadığı telefon, bugün de Google Play Console üzerinde görüldü. Buradaki detaylara baktığımızda, Galaxy F41'in tasarım açısından Galaxy M31'e fazlasıyla benzeyeceğini görüyoruz.

İşte Google Play Console'da ortaya çıkan Galaxy F41

Samsung Galaxy F41

Galaxy F41'in teknik özelliklerine baktığımızda, bu akıllı telefonun Exynos 9611 işlemciden güç alıp, bu gücü 6 GB RAM ile destekleyeceğini görüyoruz. Ayrıca bu akıllı telefon FHD+ ekran çözünürlüğüne sahip olarak karşımıza çıkıyor. Telefonun AMOLED yapıdaki ekranındaki ön kameranın kaç MP olduğu ise şu an için bilinmiyor.

Galaxy F41'in teknik şeması da açığa çıktı

Galaxy F41

Samsung'un yaklaşmakta olan akıllı telefonunun açığa çıkan teknik şeması, bu telefonun özelliklerini de gözler önüne seriyor. Bu bağlamda telefonun üçlü kamera kurulumunun olduğunu görüyoruz. Ana kameranın 64 MP, ikinci kamera sensörünün ultra geniş açılı olması bekleniyor. Ayrıca telefonun arka kısmında yer alan parmak izi okuyucu sensörü de dikkatlerden kaçmıyor.

Galaxy F41'in dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de bu telefonun kulaklık girişine sahip olacak olması. Teknoloji hayranlarının bildikleri üzere akıllı telefon üreticileri, özellikle de 3.5 mm'lik kulaklık girişinden giderek uzaklaşıyorlar ancak Samsung, yeni akıllı telefon serisinin ilk modelinde bu kulaklık girişinden en azından bazı modellerinde vazgeçmeyeceğini gösterecek gibi görünüyor.

Samsung, yeni akıllı telefonunun çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili hiçbir açıklama yapmadı. Ancak beklentiler, bu akıllı telefonun önümüzdeki ay duyurulacağı yönünde. Ayrıca bu telefonun muhtemel fiyatlandırması da 200 ila 270 dolar (1,500-2,000 TL + vergiler) aralığında olacak. Samsung'un yapacağı açıklamalar, Galaxy F serisi ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmamızı sağlayacak.

Kaynak : https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_f41_passes_by_google_play_console_with_exynos_9611-news-45309.php
30
9
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
30
9
3
2
0