Herkesin Çocukluğunda En Az Bir Kez İzlediği Dizi Sihirli Annem Oyuncularının Şimdiki Halleri

27
10
7
7
6
Herkesin Çocukluğunda En Az Bir Kez İzlediği Dizi Sihirli Annem Oyuncularının Şimdiki Halleri
Birçok kişinin çocukluğunu süsleyen dizi, film vb. içerikler mevcuttur. Bu içerikler genellikle televizyonda olur ve herkes dört gözle çıkmasını bekler. Sihirli Annem'in yayınlandığı dönem için de aynısını söylemek mümkün. Kendi zamanın popüler dizilerinden biri olan Sihirli Annem’in oyuncularının şimdiki hallerini yazımızda derledik.

Periler ve insanların birlikte yaşadığı fantastik bir dünyada geçen Sihirli Annem, bir peri olan Betüş’ün peri olmayan kocası Sadık ve çocukları ile birlikte geçirdiği hayatı konu alıyor. 2003 gibi oldukça eski bir tarihte yayınlanmaya başlayan dizi bir süre boyunca oldukça popülerdi ve 10 Mart 2012’ye kadar 9 yıllık bir yayın tarihine sahip oldu.

Dizinin 10 Mart 2012 tarihinde bittiğini göz önünde bulundurursak üstünden 10 senelik uzun bir zaman geçmiş. Bizde Sihirli Annem oyuncularının dizideki ve şimdiki hallerini yazımızda karşılaştırmaya karar verdik

Bir zamanların popüler dizisi Sihirli Annem’in oyuncularının ilk ve son halleri:

İnci Türkay (Betüş)

Sihirli Annem’in Betüş’ü olarak karşımıza çıkan İnci Türkay, dizide Sadık’ın karısı rolünü üstleniyordu. Oldukça şirin bir peri ve ev hanımı olan Betüş, evi çekip çevirirken bir yandan da annesi Dudu perinin oyunlarından Sadık’ı korumaya çalışıyordu. İlk Sihirli Annem dizisinden sonra birçok animasyonda karakter seslendiren ünlü oyuncu, şirin dizi veya filmlerden çok fazla uzak duramıyor gibi görünüyor.

Gizem Güven (Ceren)

Evin küçük şirin kızlarından biri olarak karşımıza çıkan Ceren, sürekli kardeşi Cem’le didişmesine rağmen aslında onu çok seviyor. Dizide peri olmayan nadir kadın karakterlerden biri olan Ceren sürekli olarak kendisinin sihir yapabildiğini başkalarına ispatlamaya çalışıyordu. Sihirli Annem’den sonra eskilerin başka bir popüler dizisi olan Selena’da boy gösteren Gizem Güven bir süredir ekranlarda gözükmüyor.

Zeynep Özkaya (Çilek)

Evin tatlı mı tatlı küçük kızı Çilek olarak karşımıza çıkan Zeynep Özkaya, izleyen herkeste kız evlat istemeye duygusu uyandırıyordu. Aynı şekilde dizide peri güçlerine sahip olan Çilek kendi güçleri ile zor zamanlar yaşayabiliyordu. Sevimli oyuncumuz günümüzde sahip olduğu Youtube kanalındaki içerikler ile ön plana çıkıyor.

Defne Joy Foster (Eda)

Dizide Dudu perinin kızı ve Betüş’ün ikiz kardeşi Eda olarak karşımıza çıkan Defne Joy Foster, aynı şekilde Dudu perinin tabiri ile fani bir insan olan Yavuz ile evliydi. Bir yandan Yavuz’u annesinden korurken bir yandan da sevimli kızı Toprak ile ilgilenen Eda, dizi de birçok şeyle uğraşıyordu. Ünlü oyuncu Defne Joy Foster, 2 Şubat 2011’de maalesef hayatını kaybetti.

Nevra Serezli (Dudu)

Dizideki belli bir olgunluğa ve pozisyona sahip perilerden bir tanesi olan Dudu peri rolüyle karşımıza çıkan Nevra Serezli, Dudu peri rolünde huysuz olmasına huysuz fakat bir o kadar da sevimli bir karakteri canlandırıyordu. Kocasını köpeğe çevirmesinin yanı sıra kızları Betüş ve Eda’nın da sürekli evliliğini bozmaya çalışan Dudu peri, dizinin adeta tatlı kötü karakteri rolünü üstleniyordu. Yeşilçam’dan bu yana dizi film sektöründe olan ünlü oyuncu 2016’daki Kocan Kadar Konuş filminden beri çok aktif bir rol üstlenmedi.

Damla Ersubaşı (Tuğçe)

Sihirli Annem’de Cem’in şirin kız arkadaşı Tuğçe olarak karşımıza çıkan Damla Ersubaşı, iki küçük gencin tatlı romantizmini oldukça güzel yansıtıyordu. Cem ve Ceren arasındaki ilişki dizide sık gözükmese de ara ara karşımıza çıkıp yüzümüzde bir tebessüm bırakıyordu. Sihirli Annem’den sonra 2010’lu yıllarda çıkan birkaç filmde yer alan oyuncumuz, uzun bir süredir ekranlarda yüzünü göstermiyor.

Şahap Sayılgan (Sadık)

Sihirli Annem dizisindeki Betüş’ün kocası Sadık rolüyle karşımıza çıkan Şahap Sayılgan, oldukça mülayim bir role hayat veriyordu. Çok iyi huylu ve sevecen bir adam olan Sadık, ailesini çok seviyor ve gösterdiği tavırlar ile de oldukça örnek bir baba ve koca modeli sergiliyordu. Tabii ki peri olaylarından bihaber olan Sadık, Dudu’nun onları sürekli ayırmaya çalışmasın da bihaber. Sihirli Annem dışında Bizim Evin Halleri ve Ferhunde Hanımlar gibi popüler dizilerde de yer alan Şahap Sayılgan bir süredir ekranlarda gözükmüyor.

Jess Molho (Yavuz)

Dizide Sadık’ın iş arkadaşı ve Eda’nın kocası Yavuz rolünde karşımıza çıkan Jess Molho, dizinin eğlenceli karakterlerinden bir tanesi. Diziye ilk girdiği zamanlarda sorumsuz ve çapkın tavırları ile biraz soğuk bir izlenim yaratsa da dizi ilerledikçe kendi karakterinin oturması ile birlikte bu duvarlar yıkılıyor. Sihirli Annem’den sonra ünlü oyuncu sık sık sunuculuk ve oyunculuk işleri ile ekranlardan yüzünü eksik etmedi.

Gül Onat (Perihan)

Dizideki büyük perilerden biri ve herkesin yardımına koşan tatlı Perihan teyze olarak karşımıza çıkan Gül Onat, oldukça sevecen ve içten bir role hayat veriyordu. Dudu ile ettiği tatlı kavgalar ve olayları kendince kurtarma çabaları ile yüzümüzde tebessüm bırakan Gül Onat, 1990’lardan beri devam ettirdiği dizi ve film sektörüne bir süredir ara vermiş gibi görünüyor.

Zuhal Topal (Suzan)

Sihirli Annem’deki sevimli ailemizin karşı binadaki komşusu ve Betüş’ün arkadaşı Suzan rolüyle karşımıza çıkan Zuhal Topal, oldukça sert bir karaktere hayat veriyordu. Şöyle ki kocası Avni periler ile kafayı bozmuş, sürekli varlıklarını ispatlamaya çalışıyordu. Tabii ki Suzan’da bu durumdan pek memnun olmadığını hakaretleri ile gösteriyordu. Sihirli Annem’den sonra birçok dizide yer alan ünlü oyuncu bir süredir sunuculuk kariyeri ile ekranlarda görünüyor.

Suat Sungur (Avni)

Sihirli Annem’in perilerini kafaya takmış karakteri Avni’ye hayat veren Suat Sungur, bu durum yüzünden eşi Suzan’dan az çekmedi. Sahip olduğu dürbünü ile sürekli röntgencilik vb. işlerle Betüş ve Sadık’ın evini gözetleyip peri olduklarını kanıtlamaya çalışan Avni, yaptığı işler yüzünden eşi Suzan’dan sürekli hakaret yemektedir. Sihirli Annem’den sonra oyunculuk kariyerine devam eden Suat Sungur birçok dizi ve filmde kendisini göstermeyi başardı.

Metin Serezli (Taci)

Sihirli Annem’in sevilen karakterlerinden Taci’ye hayat veren Metin Serezli, sevimli bir köpek olarak karşımıza çıkıyor. Tabii ki durum aslında tamamen Dudu’nun kıskançlığı yüzünden Taci’yi yani Eda ve Betüş’ün babasını bir köpeğe çevirmesinden ibaret. Yeşilçam zamanından beri oyunculuk kariyerini devam ettiren ünlü oyuncu maalesef 10 Mart 2013 yılında hayata gözlerini yumdu.

Buğra Özmüldür (Cem)

Sihirli Annem’deki evin tek oğlu Cem olarak karşımıza çıkan Buğra Özmüldür, ergenliğinin baharına yeni girmiş bir genci canlandırıyordu. Perilerle yakından uzaktan alakası olmayan Cem’in sevimli kız arkadaşı Tuğçe ile olan diyalogları insanı tebessüm ettiriyordu. Sihirli Annem’den sonra birkaç dizi ve filmde yer alan oyuncumuz, oyunculuktan elini ayağını çekmiş gibi görünüyor.

Süeda Çil (Firuze)

Dizide, evin yardımcısı Firuze rolüyle karşımıza çıkan Süeda Çil, yardımcı olmasının yanı sıra aileden bir fert olarak muamele görüyor ve çocuklar için adeta bir teyze oluyordu. Oyunculuğunun yanı sıra Yardımcı Yönetmenlik kariyeri de bulunan Süeda Çil’in oyunculuk serüveninde Kaygısızlar, Selena gibi yapımlar da mevcut.

27
10
7
7
6
Emoji İle Tepki Ver
27
10
7
7
6