TOGG Fabrikasının 'Açılış Tarihi' Açıklandı: Yerli Otomobilin Trafiğe Ne Zaman Çıkacağı de Belli Oldu

93
48
1
1
0
Yerli otomobil TOGG ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yapıldı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından yapılan açıklamalarda, yerli otomobili ne zaman yollarda göreceğimize dair tarih verildi.

Türkiye'nin uzun zamandır merakla beklediği yerli otomobil projesi TOGG ile ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. Bu kez Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yerli otomobil ile ilgili konuştu. Tosya Sanayi ve Ticaret Odası'nın yeni hizmet binasının açılış töreninde konuşan Hisarcıklıoğlu, yerli otomobilin ne zaman trafiğe çıkacağına ilişkin tarih verdi.

Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından yapılan açıklamalara göre TOGG'un Bursa Gemlik'teki fabrikası, 29 Ekim 2022'de resmi olarak açılacak. Hisarcıklıoğlu'na göre fabrikanın açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Bundan sonraki süreçte ise otomobilin piyasaya sürülebilmesi için çalışmalar yapılacak.

Yerli otomobil ne zaman yollara inecek?

TOGG

Rifat Hisarcıklıoğlu, yerli otomobilin çıkış tarihi ile ilgili de bilgi verdi. Buna göre, TOGG'un yola çıkış tarihi 2023'ün ilk çeyreği olacak. Yani önümüzdeki 9 ay içinde TOGG'un trafiğe çıkmış olması bekleniyor. En azından planlar bu yönde.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun yerli otomobille ilgili açıklaması şöyle: "Allah nasip ederse 29 Ekim’de Sayın Cumhurbaşkanımızın elleri ile fabrikanın açılışını gerçekleştireceğiz. 2023’ün ilk üç ayında inşallah banttan inerek trafiğe çıkmış olur."

TOGG fabrikasından son görüntüler de geldi

Türkiye'nin Otomobili Girişimi Grubu (TOGG), sosyal medya hesaplarından yeni bir açıklama yaptı. Yapılan bu açıklamada yerli otomobilin üretileceği fabrikadaki son durum paylaşıldı. Yapılan paylaşıma baktığımızda, otomobilin üretileceği tesislerdeki tamamlanma oranlarının yüzde 95 ve üzerinde olduğunu görüyoruz. Ayrıca fabrikadaki 208 robot, parçalı test çalışmalarına başlamış durumda.

Yapılan resmi açıklamalara göre boya tesisinin yüzde 99’u, gövde tesisinin yüzde 97’si, montaj tesisinin ise yüzde 95’i tamamlanmış durumda.

Kaynak : https://www.haberturk.com/tobb-baskani-hisarciklioglu-yerli-otomobil-icin-tarih-verdi-3441906-ekonomi
93
48
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
93
48
1
1
0