Yeni Nesil Volkswagen Tiguan Türkiye'de Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı!

12
4
2
1
0
Volkswagen, geçtiğimiz yılın sonlarında tanıttığı SUV modeli Tiguan'ı Türkiye'ye getirdi. Aracın fiyatı, sunduğu özelliklere kıyasla hiç de fena değil.

Volkswagen, ülkemizde de oldukça popüler olan SUV modeli Tiguan’ın yeni neslini geçen sene tanıttı. Ve bu otomobil şimdi, Türkiye pazarına giriş yaptı

Volkswagen'in lüks SUV'u, markanın en çok satan otomobili konumunda Türkiye'de de büyük ilgi görüyor. Yeni nesil Tiguan ise hem tasarımıyla hem de teknik detaylarıyla ses getirecek gibi görünüyor. Gelin hep birlikte 2024 model Volkswagen Tiguan'ın Türkiye fiyatına, tasarımına ve özelliklerine yakından bakalım.

Yeni nesil Tiguan Türkiye fiyatı:

Volkswagen Tiguan Türkiye fiyatı

Motor-Yakıt Donanım-Şanzıman Fiyatı
1.5 eTSI 150PS, Benzinli Life, Otomatik 2.035.000 TL
1.5 eTSI 150PS, Benzinli Elegance, Otomatik 2.390.000 TL
1.5 eTSI 150PS, Benzinli R-Line, Otomatik 2.570.000 TL

Karşınızda üçüncü nesil Volkswagen Tiguan

Yeni otomobilin dışına baktığımızda genel olarak tanıdık bir tasarımın bizi karşıladığını söyleyebiliyoruz. Otomobil devi, burada elektrikli modeli ID.4’ü andıran dokunuşlar yapmış. Üst ızgara tarafında bu esintileri görebiliyoruz. Hatta Golf 8’i andıran kısımlarının olduğunu bile söylemek mümkün. Kaslı bir görünümle gelen aracın, MQB Evo platformunu kullandığını ekleyelim.

Başta da söylediğimiz gibi yeni Tiguan, birçok motor seçeneğiyle tanıtıldı. Bunlar arasında benzin, dizel, hafif hibrit ve dikkat çeken iki şarj edilebilir hibrit seçenekleri yer alıyor. Şarj edilebilir hibrit versiyonlar, 19,7 kWh’lık bir bataryayla gelirken 201 ve 268 beygir gücü üretiyor. Volkswagen, sadece elektrikli kullanımda 100 kilometre menzil sunulduğunu ekliyor. Araç, Türkiye'de sadece benzinli motor seçeneğine sahip.

Standart olarak önden, opsiyon olarak dört tekerlekten çekişli olarak sunulacak otomobil, 1.5 litrelik turboşarjlı bir hafif hibrit seçeneğiyle de gelecek. Ayrıca, 201 veya 262 beygir gücü üreten 2 litrelik dört silindirli turboşarjlı motor ve yine 2 litrelik 148 veya 190 beygir gücü üreten turbo dizel opsiyon da bulunuyor.

İç mekâna baktığımızda burada da yenilemelere gidildiğini, mevcut nesildeki 2010’lardan kalma gibi görünen tasarımdan vazgeçildiğini görebiliyoruz. Elektrikli modelleri anımsatan iç mekânda en çok dikkat çeken şey boyutu 15 inçe çıkan dev bilgi-eğlence ekranı. Ayrıca 10,25 inçlik gösterge ekranı da bizi içeride karşılıyor. Son olarak sürüş modları, ses seviyesi, ortam aydınlatması gibi şeyleri ayarlayabileceğiniz, kendi ekranıyla gelen orta konsoldaki yuvarlak düğmeyi unutmayalım.

12
4
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
12
4
2
1
0