Hangi iPhone Modelleri Apple Intelligence Yapay Zekâ Özelliklerini Alacak?

19
5
2
0
0
Apple, aylardır beklenen yapay zekâ duyurusunu Apple Intelligence ile WWDC 24'te gerçekleştirdi. Duyurulan özellikler kimilerini memnun etti kimilerine "Bu mudur?" dedirtti. Ancak asıl sorun, Apple'ın yapay zekâ özelliklerini sunacağı cihazları açıklamasıyla ortaya çıktı.

Apple'ın her yıl düzenlediği; yeni teknolojileri ve yazılımları tanıttığı etkinlik WWDC (Worldwide Developers Conference) yani Dünya Geliştiriciler Konferansı; bu sene de gerçekleştirildi ve yepyeni özellikler tanıtıldı.

Hiç şüphesiz bunlardan en heyecan vericisi yapay zekâ desteği. Peki yeni dönemde, Apple Intelligence (AI) olarak adlandırılan yapay zekânın özelliklerine sahip olacak iPhone modelleri hangileri?

Apple Intelligence özellikleri alacak iPhone modelleri:

wwdc 2024

  • iPhone 15 Pro
  • iPhona 15 Pro Max

Ne yazık ki listede bir yanlışlık bulunmuyor. Apple, yalnızca iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerine Apple Intelligence özellikleri sunacağını açıkladı. Dolayısı ile yalnızca 8 ay önce duyurulan ve teknik olarak en yeni iPhone modellerinden biri olan iPhone 15 dahi Apple'ın yapay zekâ özelliklerinden mahrum kalmış oldu.

Apple'ın yapay zekâ özellikleri olarak GPT-4'ü işletim sistemine entegre etmesi zaten teknolojiyi yakından takip eden kişilerce eleştirilmişti. Buna ek olarak en büyük rakibi Samsung, 3 yaşındaki Galaxy S21 ailesine bile Galaxy AI ile yapay zekâ özelliklerini getiriyorken Apple'ın 8 aylık telefonunu dışlıyor olması eleştirilmeyi hak ediyor gibi görünüyor.

Göz atabileceğiniz diğer içeriklerimiz:

19
5
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
19
5
2
0
0