• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, iPhone 12 Kutusunda Şarj Aleti ve Kulaklık Sunmayacak

Apple'ın iPhone 12 Kutusunda Şarj Aletine Yer Vermeyeceği İddiaları Giderek Artıyor

64
21
8
1
1
ABD'li teknoloji devi Apple, geçtiğimiz haftalardan bu yana iPhone 12 kutusunda şarj aletine yer vermeyeceği iddialarıyla karşı karşıyaydı. Bu iddialar, Tayvanlı araştırma şirketi TrendForce tarafından da bir kez daha ortaya atıldı.

Geçtiğimiz haftalardan bu yana teknoloji devi Apple'ın yeni akıllı telefon serisi iPhone 12 hakkında ilginç iddialar duyuyoruz. Birçok kullanıcının da tepkisini toplayan bu iddialara göre Apple, yeni akıllı telefonlarıyla birlikte her iPhone kutusundan çıkan şarj aletlerini artık kutuda barındırmayacak. Yani şarj aletleri iPhone 12 serisi haricinde satılacak.

İddialar yalnızca kutuda şarj aletinin olmayacağıyla da sınırlı kalmıyordu. Apple, yine her iPhone modelinin kutusunda barındırdığı 3,5 mm bağlantı ucu bulunan EarPods kulaklıklarını da iPhone 12 serisinin kutusunda barındırmayacaktı. Bu iddialar her ne kadar resmiyet kazanmış olmasa da bu konu hakkında destekleyici bazı haberler çıkmaya devam ediyor.

Aynı iddialar devam ediyor:

apple iphone 12 şarj aleti

Son olarak Tayvanlı bir araştırma şirketi olan TrendForce, iPhone 12 kutusu hakkında bu iddiaları destekleyen bir paylaşım yaptı. Şirketin yaptığı açıklamaya göre iPhone 12 serisinin üretimi, 5G bağlantı desteği nedeniyle Apple'a daha pahalıya patlayacak. Dolayısıyla Apple'ın kutudan çıkardığı şarj aleti ve kulaklık, iPhone 12'nin şirkete maliyetini azaltabilecek.

Analist Ming-Chi Kuo'ya göre Apple, ayrı bir şekilde satacağı şarj aletini de geliştirecek. Buna göre şirket, iPhone 12 modelleri için 20 W hızlı şarj desteğine sahip şarj aletlerini satışa sunacak. Şirketin mevcut olarak satışına devam ettiği 30 W güç adaptörü de kullanıcıların muhtemelen yine tercihine bırakılacak.

iphone 12

Yeni iPhone serisinin fiyatıyla da ilgili bazı açıklamalar yapan Kuo, yeni serinin iPhone 11 serisine yakın bir fiyat aralığına sahip olacağını söyledi. Yani iPhone 12 serisi, ülkemize geldiğinde 7.999 TL civarında bir başlangıç fiyatına sahip olacak ve bu fiyat aralığı maksimum özelliklerde 16.349 TL civarına ulaşacak. Tabii ülkemizdeki fiyatların değişip değişmeyeceği henüz tahmin edilemiyor.

iPhone 12 kutusunda bir akıllı telefon için gereken en önemli şeylerden ikisi çıkıyor olsa da Apple, iddialara göre Lightning USB-C kablosunu hâlâ kutuda sunmaya devam edecek. Tabii tüm bu iddiaların doğruluğunu Apple'ın eylül ayında düzenleyeceği etkinliğin ardından öğrenebileceğiz.

Kaynak : https://www.macrumors.com/2020/08/27/iphone-12-no-charger-in-box-rumor/
64
21
8
1
1
Emoji İle Tepki Ver
64
21
8
1
1