• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy Fold'un Kullanım Detayları Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy Fold Hakkında Merak Edilen Bazı Konular Açığa Kavuştu

41
10
7
7
2
Galaxy Fold'a erkenden sahip olabilen bir kullanıcı, cihaz ile ilgili deneyimlerini ve merak edilen bazı konuları açıkladı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, şirketin ilk katlanabilir akıllı telefonu olan Galaxy Fold’u ilk kez 20 Şubat’ta gerçekleşen Galaxy S10 lansmanında ortaya çıkardı. Ancak cihaz, etkinliğe katılanlara sergilenmedi. Samsung, Galaxy Fold’u MWC 2019’a bir kez daha gün yüzüne çıkardı. Fakat bu kez de cihazı yalnızca camekanın arkasından görebilme imkanı bulduk. Bununla birlikte Galaxy Fold’u erkenden temin edebilen bir kişi, cihazla ilgili bazı detayları ortaya çıkardı.

Galaxy Fold kullanıcısının açıklamalarına göre Galaxy Fold’u katladığınızda cihaz sıfıra sıfır bir şekilde katlanmıyor ve iki kat arasında küçük bir boşluk kalıyor. Bununla birlikte Galaxy Fold’un ana ekranının katlandığı noktada parmağınızla dokunduğunuzda hissedebildiğiniz bir katlama izi bulunuyor. Fakat bu iz, ekran parlaklığı %70’in üzerinde olduğunda neredeyse hiç görünmüyor. Ayrıca yine kullanıcının açıklamalarına göre cihazın ikinci ekranından ana ekranına geçiş yaparken bazı uygulamalarda gecikmeler yaşanabiliyor.

Kullanıcının deneyimlerine göre Galaxy Fold’un dışında bulunan ikinci ekran, standart bir akıllı telefonun yapabildiği her şeyi yapabiliyor. Hatta bu ekrandan oyun dahi oynayabiliyorsunuz. Fakat ekran çok küçük olduğundan ve ekran/gövde oranı ciddi şekilde düşük olduğundan oyun oynamak çok da kolay değil. Cihaz, Snapdragon 855 işlemcisinden güç alıyor. Ayrıca UFS 3.0 depolama standardına sahip ilk akıllı telefon olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle cihaz, 12GB RAM’li Galaxy S10 modeline göre %50 daha hızlı dosya okuma ve yazma hızları sunuyor.

Kaynak : https://www.sammobile.com/2019/03/27/galaxy-fold-early-details/
41
10
7
7
2
Emoji İle Tepki Ver
41
10
7
7
2