Geçtiğimiz Ay Konkordato İlan Eden BiSU Geri Dönüyor! Bayiler Yeniden Açılmaya Başlıyor

8
4
2
0
0
Geçtiğimiz ay konkordato ilan eden su ve market siparişi uygulaması BiSU, yeniden yapılanma amacıyla DrinkGO A.Ş. ile iş birliğine gitti. Kapanan bayilerin yeniden açılmaya başladığı bildirildi.

Su ve market siparişi verme uygulaması BiSU, geçtiğimiz nisan ayında konkordato ilan ettiğini duyurmuştu. Uygulamanın, pek çok sektörde olduğu gibi tüm dünyada devam eden ekonomik problemler tarafından etkilendiği belirtirken ortakların da mağdur edildiğine dair bilgiler ortaya çıkmıştı. Şirket de mağduriyet yaşanmaması için bu süreci başlattıklarını ifade etmişti.

Hızlı market teslimatı modelini durduran ancak su siparişi konusunda operasyonlarına devam eden uygulamadan bugün ise yeni bir haber geldi. BiSU, Fransız şirket Danone’a satılan Sırma markasının yaratıcılarından Dişli ve Karabacak aileleri önderliğinde kurulan DrinkGo A.Ş. ile iş birliğine gittiğini duyurdu.

Bayiler yeniden açılıyor

İş birliğiyle birlikte hızlı teslimat servisinin Türkiye operasyonu ve maliyetleri yeni bir oluşuma girecek. Yapılan açıklamalarda, ürünlerin bayiler tarafından satılacağı, BiSU’nun ise sipariş üzerinden komisyon almaya devam edeceği ifade edildi.

Yeni modelle birlikte kapanan BiSU bayilerinden 21’inin tekrar açıldığı da bildirildi. Hedef, bu ay sonuna kadar 40 bayiyi aktif hâle getirmek.

BiSU kurucu ortağı ve CEO’su Ergin Üner de yeni bir sayfa açtıklarını ve iş birliğini çok önemsediklerini aktardı. Hızlı teslimatların DrinkGo tarafından yürütüleceğini söyleyen Üner, “Tüm ekibimiz ve tüm enerjimizle birlikte pazardaki mevcut gücümüzü daha da artırmak için var gücümüzle çalışacağız” ifadelerini de açıklamalarına ekledi.

8
4
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
4
2
0
0