Su ve Market Alışverişi Uygulaması BiSU, Konkordato İlan Etti: Bayilerin ve Çalışanların Mağdur Edildiği Söyleniyor

17
5
1
1
1
Su siparişi sürecini dijitalleştirerek farklı markaları tek uygulamada bir araya getiren BiSU uygulaması, konkordato ilan ettiğini açıkladı.

30'dan fazla su markası ile çalışan ve su siaprişini saatten bağımsız, tek bir uygulama üzerinden yapma ihtiyacı üzerine yola çıkan BiSU, geçtiğimiz ay 100 milyon dolar değerleme üzerinden girdiği yatırım turunun ardından bugün konkordato ilan ettiğini açıkladı.

Ödeyemediği borçları sebebiyle iflası önlemek için konkordato ilan eden BiSU tarafından yapılan açıklamada, konkordato kararı ile birlikte yalnızca İstanbul'da hizmet veren hızlı market hizmetinin de geçici bir süreliğine durdurulduğu ifade edildi.

Şirketin 'pazar yeri' modeliyle çalışmalarına devam edeceği ifade ediliyor;

egirişim'de yer alan habere göre konkordato süreci başlamış olsa da BiSU çalışmalarına hız kesmeden devam edecek.

Şirketten gelen tam açıklama metni ise şöyle;

''Son dönemde Türkiye ve dünya ekonomisinde yaşanan gelişmeler, pek çok sektörde olduğu gibi faaliyet gösterdiğimiz e-ticaret sektöründe de önemli etkiler yaratmaktadır.

Söz konusu etkiler, BiSU’nun yatırım süreçlerinde de farklı belirsizlikleri beraberinde getirmiş, bazı operasyonlarımızın yeniden gözden geçirilmesi zorunlu hale gelmiştir.

Bu kapsamda 29 Nisan 2023 tarihi itibarıyla, sadece İstanbul’da, hızlı teslimat modeli ile hizmetini verdiğimiz market servisimizi bir süreliğine durdurma kararı aldık.

Buna ilave olarak, şirketimiz bünyesinde etkin maliyet yönetimine destek olunması ve bilanço yapısının kuvvetlendirilmesi için konkordato sürecini başlatmış bulunmaktayız.

Buradaki temel amacımız, şirketimizin tüm paydaşlarına karşı yükümlülüklerini eksiksiz şekilde yerine getirmesini ve BiSU’nun zorlu ekonomik koşulların yarattığı bu süreci olabilecek en sağlıklı şekilde geçirmesini sağlamaktır.

Bu süreçte, BiSU’nun büyüme hikayesinde çok önemli bir payı bulunan su siparişi pazar yeri operasyonumuza aralıksız şekilde devam edeceğimizi özellikle ifade etmek isteriz. Bugün 60 şehirde, farklı markalarımız ve bayilerimizle sürdürdüğümüz su siparişi pazar yerimizi daha da büyütmek, önümüzdeki dönemde en büyük hedefimiz ve motivasyonumuz olacaktır.

Bilgilerinize sunarız.''

Bayilerden ve kullanıcılardan ise eleştiriler geldiği söyleniyor;

Bu açıklamalar sosyal medyada ise farklı şekilde tepki gördü. Çalışanların ve bayilerin maaş ve hakedişlerini almadıkları, ciddi borçlanmalar yaşandığı ifade edilirken kimi kullanıcılar da müşteri hizmetlerine ulaşmada ve uygulama kullanmada sorunlar yaşadıklarını belirtiyorlar.

Kaynak : https://egirisim.com/2023/04/29/konkordato-surecini-baslatan-bisu-pazar-yeri-modeliyle-calismalarina-devam-edecek/
17
5
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
17
5
1
1
1