Disney+'ın Reklamlı Paketinden Üzücü Haber: Bazı Özellikler Kullanılamayacak

9
6
4
1
0
Steve Moser tarafından incelenen Disney+ kodları, yakında gelecek reklamlı paket hakkında önemli bir detaya yer verdi. Disney+'ın reklamlı paketinde SharePlay ve GroupWatch gibi özelliklerin olmayacağı görüldü.

Haziran ayında Türkiye’ye giriş yapan Disney+, geçtiğimiz haftalarda reklamlı abonelik paketiyle (ve zam haberiyle) gündeme gelmişti. Aralık ayında yayınlanması beklenen yeni abonelik paketi, tıpkı Netflix gibi kullanıcılara içeriklere daha ucuza erişim fırsatı sunmayı hedefliyordu.

Bugünse Disney+'ın yeni paketi hakkında bazı kullanıcıları üzebilecek yeni detaylar ortaya çıktı. Disney+'ın altyapısını inceleyen Steve Moser, reklamlı Disney+ abonelerinin iki özellikten mahrum kalacağını gösterdi.

Disney+ paketlerine zam gelmeden platforma üye olmak için bu bağlantıya tıklayabilir, Marvel, Star Wars ve National Geographic belgeselleri gibi pek çok yapıma ulaşabilirsiniz.

Reklamlı Disney+'ta SharePlay ve Groupwatch olmayacak:

Disney+'ın kodlarında yer alan bazı ifadelerde reklamlı abonelik paketinin arkadaşlarınızla aynı anda film/dizi izlemenizi sağlayan GroupWatch ve SharePlay özelliklerine yer vermeyeceğini gösterdi. Kodlarda bu özelliğe erişmek isteyen kullanıcılara “Groupwatch ve Shareplay, reklamlı aboneliğe sahip hesaplarda kullanılamaz.” uyarısının gösterileceği bilgisi yer alıyordu.

Kodlarda yapılan söz konusu keşfin doğru olup olmadığı henüz Disney+ tarafından açıklığa kavuşturulmadı. Kodlar, her ne kadar platformda geliştirilmekte olan özellik hakkında bilgi sunsa da elbette bunların yalnıcza bir test için yazılan ‘placeholder (yer tutucu)’ kodlar olma olasılığı da bulunuyor. Disney+'ın reklamlı abonelik paketi hakkındaki detaylar, ancak önümüzdeki haftalarda kesinleşecektir.

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/10/24/23420861/disney-plus-with-ads-removing-features-shareplay-groupwatch
9
6
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
9
6
4
1
0