Nissan ve Toyota'nın Ardından Ford da Metaverse'teki Yerini Almaya Hazırlanıyor: 19 Modelle Giriş Yapacak

4
0
0
0
0
Nissan ve Toyota'nın Ardından Ford da Metaverse'teki Yerini Almaya Hazırlanıyor: 19 Modelle Giriş Yapacak
ABD’li otomobil devi Ford, NFT ve Metaverse dünyasına girmeye hazırlanıyor. Şirketin en sevilen modellerinden bazılarıyla toplamda 19 marka başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Ünlü otomobil markası Ford, geçtiğimiz aylarda resmen Metaverse dünyasına giriş yapmıştı. Ford Türkiye, “Geleceği Bugünden Yaşa” sloganıyla otomotiv sektöründe bir ilke imza atmış ve Ford Dijital Stüdyo’yu sanal evrene taşımıştı. Şirket, Decentraland’de 6 parsele kurulu bir stüdyo inşa ederek, bu stüdyoda en yeni modellerini sergilemeye başlamıştı.

Türkiye’de ve dünyada oldukça tutulan araçlara sahip olan Ford, NFT ve Metaverse dünyasında yeni adımlar atmaya devam ediyor. Ford’un çarşamba günü en sevilen modellerinin bazılarını kapsayan toplam 19 marka başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Bu başvuru sonrasında şirketin Metaverse alanında çeşitli çalışmalar yapacağı iddia ediliyor.

Ford, sanal bir pazar kurmayı planlıyor

ABD Patent ve Marka Dairesi (USPTO) avukatı olan Mike Kondoudis, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda Ford’un çarşamba günü başta Mustang, Lincoln, Raptor ve Transit gibi modelleri olmak üzere toplam 19 modeli için marka başvurusunda bulunduğunu açıkladı. Başvuruların içeriğinde sanal arabalar, kamyonlar, kamyonetler, SUV’lar ve sanal NFT pazar yeri kurma planı yer alıyor.

2 Eylül’de USPTO’ya yaptığı başvuruya göre Ford’un ayrıca indirilebilir sanat eseri, metin, ses ve videolar da oluşturmayı planlıyor. Ayrıca şirketin indirilebilir araç parçaları, aksesuarlar ve çıkarmaları içeren çeşitli bilgisayar programları kurmayı da planladığı açıklandı. NFT pazar yerinde ise başkalarının dijital eserlerini tanıtabileceği bir alan kurulması planlanıyor.

Ford, Metaverse dünyasına giriş yapan ilk marka değil. Daha önce Hyundai, Mercedes-Benz, Bentlet gibi dev otomobil markaları da ticari marka başvurusu yapmış ya da kendi NFT koleksiyonlarını yayınlamışlardı. Günden güne daha da popüler hale gelen Metaverse dünyasına dev markaların katılım göstermeye devam etmesi bekleniyor.

Kaynak : https://www.techtimes.com/articles/280318/20220909/ford-nft-virtual-automobiles-appear-leaked-trademark-applications-mean-entering.htm
4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0