• Anasayfa
  • Oyun
  • Motor Yarışı Oyunu Ride 4 İçin Yeni Bir Fragman Yayınlandı

Motor Yarışı Oyunu Ride 4 İçin Yeni Bir Fragman Yayınlandı

16
1
0
0
0
Milestone tarafından geliştirilen motor yarışı oyunu Ride 4'ün yeni fragmanı yayınlandı. Ayrıca oyunun PlayStation 5 için de çıkış yapacağı ve yeni nesil konsol için çıkış yapan ilk yarış oyunlarından bir tanesi olacağı ifade edildi.

Yarış oyunları denildiğinde birçok kişinin aklına ilk olarak Forza, Need for Speed ya da DiRT serileri geliyor olabilir. Yarış oyunları denildiğinde akla gelen bu oyunların hepsi araba yarışı odaklı olsa da bu tür, sadece araba yarışı oyunlarından ibaret değil.

Yarış türü içerisinde araba yarışlarına ek olarak Mario Kart gibi oyunların yanı sıra motor yarışları da bulunuyor ve Milestone tarafından geliştirilen Ride serisi de motor yarışı oyunlarından bir tanesi. Üstelik yeni Ride oyunu için yeni bir fragman da paylaşıldı.

Ride 4, yeni nesil konsollara da gelecek

Serinin son oyunu olan Ride 3, 2018 yılında PlayStation 4, Xbox One ve PC platformunda oyuncularla buluşmuştu. Serinin yeni oyunu Ride 4 de bu üç platforma ek olarak yeni nesil PlayStation 5 konsoluna da yolunu bulacak.

Milestone yapımcısı Luigi Crocetta, oyunun yeni nesil konsollarda yer almasıyla ilgili olarak "60 fps'te ve 4K çözünürlüğe kadar daha pürüzsüz bir oynanış deneyimi sunabileceğiz. Yani oyuncular, sevdikleri motorların keyfini yüksek kaliteli gölgelendirmeler ve dokularla hem çevre hem de motorlar açısından daha önce hiç görülmemiş bir detay seviyesiyle çıkarabilecekler" dedi.

ride 4, motor oyunu, motor yarışı oyunu, viraj alan motorlar

Crocetta, PlayStation 5'in SSD'si sayesinde yükleme sürelerinin önemli ölçüde azalacağını ve bu sayede daha az bekleme zamanı ve daha iyi bir oynanış deneyimleneceğini ifade etti. Ayrıca yeni oyunda PlayStation 5'in kablosuz kontrolcüleri DualSense'ten de faydalanılacağı ifade edildi. Gerçeğe daha yakın bir deneyim için gaz ve fren pedallarının kendi direnci bulunacak.

Serinin yeni oyunu Ride 4, 8 Ekim tarihinde PC, Xbox One ve PlayStation 4 konsollarına yolunu bulurken PlayStation 5 için de 21 Ocak tarihinde çıkış yapacak. Oyunun Xbox Series X'te yerini alıp almayacağı ise henüz bilinmiyor.

Kaynak : https://wccftech.com/ride-4-next-gen-trailer-ps5-features/
16
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
16
1
0
0
0