Oyun Karakterleri Gerçek Hayatta Nasıl Görünürdü? (Üçgen Göğüslü Lara Croft Sürpriz İçerir!)

52
7
6
5
4
Öncekilerden bir tık daha gelişmiş yöntemlerle en sonunda PlayStation 1'in ikonik Hagrid'ine ve efsanevi Lara Croft modeline hak ettiği değeri veriyoruz.

Hâlâ devam eden oyunculuk yolculuğumuzda, oynadığımız oyunlardan çok sayıda karakterle anılarımız oldu. Öyle ki bunların bazılarından (sözümüz Micah’ya) nefret ettik bazıları ise gönlümüzde öyle bir taht kurdu ki sonradan gelen karakterler onların yanından bile geçemedi

Üçgen şeklinde göğüsle tasarlanan Lara Croft, oyun boyunca karizmatik gülümsemesinden mahrum bırakmayan Max Payne ve yanına geldiğimize pişman eden bakışlarıyla PlayStation 1’in Hagrid’i, bunlardan sadece bazıları. Biz de daha önce u/AaronGNP’nin GTA San Andreas karakterlerine yaptığına benzer şekilde, söz konusu efsanevi karakterlerimizi yapay zekâ ile gerçek hayata uyarladık.

Not: Kaydırma özelliğini kullanabilmek için şimdilik tarayıcı üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. Bazı görseller bu sebeple mobilde görünmeyebilir.

GTA Vice City'nin Tommy Vercetti'si, palmiyeli gömleğiyle birlikte karizmasından bir şey kaybetmiyor.

Tommy Vercetti

2005 yılında çıkan The Punisher oyununu kaç kişi hatırlar? Oyundaki karakterimizin yapay zekâ ile yeniden yorumlanmış hâli şu şekilde:

Çıktığı günden bu yana eleştirilerin odağı olan Postal serisinin, The Postal Dude ismiyle tanıdığımız ana karakteri:

The Postal Dude

Büyük bir kitlenin hâlâ serinin en sevdiği oyunu olan GTA 4, her şeyden önce ana karakteri Niko Bellic ile bunu başarmıştı.

Niko Bellic

Need for Speed: Underground 2'nin, Ford Mustang'iyle akıllara kazınan Nikki Moris'i:

Nikki Morris

Bombalardan kaçıp çapraz ateşin ortasında ağır çekimde sağa sola atlarken karizmatik gülüşünü bir an olsun bozmayan Max Payne:

Max Payne

  • Bildiğiniz tüm aktörlere benziyor, ama hiçbiri değil...

GTA 3'ün 15 saatlik oynanış süresinde bir kez olsun üstünü değiştirmeyen Claude:

Claude

Son zamanlarda çıkan dizisiyle adını çok daha geniş kitlelere duyuran The Last of Us'tan Ellie Williams:

Ellie Williams

Favorimiz: PlayStation 1 için çıkan Harry Potter and the Sorcerer’s Stone oyununun efsanevi Hagrid karakteri:

Son olarak üçgen şeklindeki göğüsüyle internet meme'lerine fazlaca konu olan eski Lara Croft modeli.

Lara Croft

Bu konu hakkında meraklı olanlar için editör notu:

Daha önce yaptığımız içeriklerimizde büyük ölçüde Midjourney kullanarak sizler için görseller üretmiştik. Bu sefer görsellerin tümünü Stable Diffusion üzerinden aldım. Orijinal oyun görsellerini img2img kategorisine yükleyerek referans olarak kullandım. Fakat her ne kadar referans olarak kullanılsalar da orijinal pozları bozuluyordu.

Bunun önüne geçmek için de ControlNet uzantısını Stable Diffusion'a yükledim ve pozları korumuş oldum. Daha sonra görselleri yapaylıktan bir nebze de olsa uzaklaştırmak adına, İşleri daha da gerçekçi bir boyuta getirmek için Realistic Vision V1.3'ü kurdum. Bu sayede ControlNet pozları korurken Realistic Vision ile daha gerçekçi bir görünüm elde etmiş oldum.

Bunları kurmak için hızlı bir internete (zira ControlNet ön ayarları tek başına onlarca GB boyutuna ulaşıyor) ve güçlü bir donanıma ihtiyacınız var. Az önce gördüğünüz görseller RTX 3070 Ti ekran kartıyla ara vere vere üretildi. Zira kartın 8GB'lık bellek boyutu, art arda yapılan işlemlerde kaçınılmaz olarak doluyor.

Söz konusu programların nasıl kurulacağına dair videoları internet üzerinde bulabilirsiniz. Hepsi tamamen ücretsiz. Prompt olarak u/AaronGNP'nin kullandığı prompt'u ihtiyaca göre modifiye ettim. Örneğin Niko için kullandığım Prompt şu şekilde:

Russian man in his 30s with, long face, thick eyebrows, half closed eyes, crying, modelshoot style, (extremely detailed CG unity 8k wallpaper), man, masterpiece, highres, shallow depth of field, Sharp focus, hdr, 8k, Cannon EOS 5D Mark III, 85mm, Cinematic, symmetry , full body , Amazing photography ,dynamic compositon, full body photo, De-Noise, f 5.6, 85mm, CineStill 800T, film photo, flowing, elegant pose, realistic portrait, round eyes, skin texture, soft natural lighting, intimate composition, Cinestill 800T, modelshoot style, (8k wallpaper), perfect, masterpiece, highres, absurdres, broad light, Sharp focus, natural lighting, masterpiece, 4K, high quality, (smirk), (big eyes)

Bu konu hakkındaki farklı sorularınızı da yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

52
7
6
5
4
Emoji İle Tepki Ver
52
7
6
5
4