Türkiye'nin İlk Süper Kahraman Evreni'nde Geçecek Dizi Altay'dan İlk Fragman Geldi

189
81
8
7
3
Uzun zamandır planlama aşamasında olan Türkiye'nin ilk süper kahraman sinematik evreni, yayınlanacak ilk dizisiyle yakında seyircilerin karşısına çıkıyor. T-World evreninde geçen olayları konu alacak Altay isimli diziden ilk fragman da yayınlandı.

Türkiye’nin sinema konusunda en çok eksik kaldığı nokta olan süper kahramanlar, Akıncı ve Hakan: Muhafız gibi dizilerle yavaş yavaş karşımıza çıkmaya başladı. 

2019 yılının sonlarından bu yana zaman zaman gündeme gelen Türkiye’nin ilk süper kahraman evreni T-World'de geçen olayları konu alacak ve ilk yapımı olacak dizi, Altay'ın fragmanı yayınlandı.

Türkiye'nin ilk süper kahraman evreni T-World'ün ilk dizisi Altay'dan ilk fragman:

T-World Altay dizisi TRT'nin platformu tabii'de yayınlanacak:

Yayın hayatına 20 adet orijinal yerli yapımla başlayan tabii, henüz çok yeni bir platform. Altay dizisinin yayın tarihi ise henüz netlik kazanmadı.

Altay dizisinin oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor?

altay

Deadline tarafından aktarılan bilgilere göre Altay dizisi, oyuncu kadrosunda birçok tanıdık isme yer verecek. Dizinin oyuncu kadrosu Cem Özer, Batuhan Ayar, Aslı Sümen, Beste Kökdemir, Elif Doğan, Cemil Büyükdöğerli, Çetin Sarıkartal, Toprak Sergen ve Muhammet Uzuner'den oluşacak.

Altay ne zaman ve nerede yayınlanacak?

t world

T-World sinematik evreninin ilk yapımı olacak ‘Altay’ dizisi, toplamda 4 sezon ve 26 bölümden oluşacak. Günümüzde geçecek olan dizi, 2023 yılı içinde yayınlanacak. Dizinin yayınlanacağı platform ise TRT’nin dijital platformu tabii olacak.

Daha önce Marvel’ın ‘Agents of S.H.I.E.L.D.’ dizisi, Prison Break ve Lost gibi yapımlarda yönetmenlik yapan Bobby Roth, Altay dizisinin de yönetmeni olacak.

Peki Altay dizisi ne anlatacak?

Altay dizisi, Türkiye gündemine 2020 yılından bu yana zaman zaman geliyor. Dizi, daha önceki açıklamalar ve yeni bilgilerden yola çıktığımızda yalnızca Türkiye değil, dünya kültürlerine de ev sahipliği yapacak olan dizi, Altay başta olmak üzere toplam altı süper kahramana ev sahipliği yapacak. Altay’ın yanındaki süper kahramanlar “Su Perisi", "İkizler", "Rumi", "Nazar" ve "İnsan Tamircisi" olacak. Dizideki kötü karakter sayısı ise 4 olacak. Karakterler, ölümlü karakterler olacak ve yalnızca son teknolojiden güç alacak..

Dizinin yer alacağı T-World evreni nasıl olacak?

Altay dizisinin ilk adımlarını atacağı T-World evreni, toplamda 35 süper kahramana ev sahipliği yapacak. Kahramanların hiçbiri ölümsüzlük gibi güçlere sahip olmayacaklar ve Altay’daki gibi son teknolojiden faydalanacaklar. Kahramanlar, çevresel sorunlar, savaşlar ve salgınlar gibi zorluklara karşı mücadele edecekler.

T-World sinematik evreni, yapımcı olarak Bülent Turgut, Raif İnan ve Erdal Bozkuş gibi isimlerden destek alacak. Evrenin yalnızca dizi ya da dizilerden değil, bununla birlikte farklı filmler, oyunlar ve grafik romanlardan oluşması planlanıyor. Süper kahraman konseptleri Bülent Turgut tarafından tasarlanırken, evrenin senaryosunda Halid S. Şimşek bulunuyor. Ayrıca Game of Thrones’ta da görev yapan Onur Can Çaylı da projede yer alıyor.

Dizinin geçtiğimiz aylarda deneme çekimleri gerçekleştirilmişti:

türk süper kahraman

türk süper kahraman

189
81
8
7
3
Emoji İle Tepki Ver
189
81
8
7
3