ChatGPT'nin "Ücretli Özellikleri", Ücretsiz Kullanıcılar İçin de Yayımlandı: Özel GPT'ler, İnternetten Arama Yapma, Dosya Yükleme ve Dahası...

8
1
1
0
0
OpenAI, normalde sadece Plus üyelerine sunulan ChatGPT özelliklerinin tüm kullanıcılara dün itibarıyla geldiğini duyurdu. Bunlar arasında özel GPT'ler, internetten gerçek zamanlı arama yaparak yanıt verme, dosya yükleme gibi kullanışlı özellikler var.

OpenAI, Mayıs başlarında düzenlediği bir etkinlikle en yeni dil modeli GPT-4o’yu tanıtmıştı. Bu model, özellikle gelişmiş sesli modu ile dikkat çekmişti. Şirketin yaptığı tek önemli duyuru bu değildi. Normalde sadece ücretli abonelere sunulan birçok özelliğin artık herkes tarafından kullanılabileceği açıklanmıştı. Bunlardan GPT-4o’ya erişim gibi bazıları birkaç haftadır kullanılabiliyordu.

Şimdi ise beklenen gün geldi. OpenAI, diğer özelliklerin de dünyadaki tüm kullanıcılara sunulmaya başladığını açıkladı.

GPT’ler, internet taraması, dosya yükleme, hafıza ve dahası herkese sunuldu

Kullanıma sunulan özelliklerden en çok dikkat çekeni GPT’ler. OpenAI’ın geçen yılın sonlarında tanıttığı bu özellik, kullanıcıların sadece belli amaçlara hizmet eden kişiselleştirilmiş sohbet botları oluşturmasına izin veriyor. Bu botlara da “GPT” deniyor.

Artık başkalarının oluşturduğu, sizin de yararlanabileceğiniz GPT mağazasına ulaşabilirsiniz. GPT’ler sadece kullanmanın mümkün hâle geldiğinin altını çizelim. Oluşturma özelliği ise hâlâ sadece Plus abonelerine özel. GPT’lere buradaki bağlantıdan veya ChatGPT’ye girdiğinizde sol taraftaki menüde karşınıza çıkan “GPT’leri Keşfet” bölümünden ulaşabilirsiniz.

GPT’ler dışında gelen özellikler de çok işinize yarayacak. Örneğin interneti tarayarak arama yapma özelliği var. Bu, ChatGPT’nin gerçek zamanlı olarak internetten bilgi edinerek size yanıt vermesini sağlıyor. Gelen diğer özellikler arasında ise dosya yükleme, çektiğiniz fotoğraflar hakkında sohbet gerçekleştirme gibi şeyler var. Hepsi şu şekilde:

Ücretsiz ChatGPT kullanıcılarına sunulan tüm yeni özellikler

  • Dosya yükleme
  • Hafıza (ChatGPT, daha öncesinde konuştuğunuz şeyleri hatırlayabiliyor
  • Veri analizi ve tablo oluşturma
  • GPT Store’a erişim ve GPT’leri kullanma
  • Çektiğiniz fotoğraflar hakkında sohbet gerçekleştirme
  • İnterneti kullanma (Bing ile tarama)

Bu özellikleri kullanmanın bir limiti var

Normalde ücretli olan bu özelliklerin bedava kullanıma sunulması hakkında bilmeniz gereken bir şey var. Şirket, bu özellikleri belli mesaj sınırlamaları ile ücretsiz ChatGPT kullanıcılarına sunuyor. Bu sınırı geçtiğinizde otomatik olarak GPT-4o’dan GPT-3.5’e dönüyorsunuz.

8
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
1
1
0
0