Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Teknoloji Haberleri

43
16
9
5
1
Bu içeriğimizde, teknoloji sektöründe geçtiğimiz haftanın öne çıkan haberlerini haberlerini sizler için derledik. Gelin, teknoloji dünyasında yaşanan bu gelişmelere daha yakından göz atalım.

Sürekli değişen ve gelişen teknoloji dünyasında her hafta yeni gelişmelere şahit oluyor, bu haberleri detaylı bir şekilde sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Geride bıraktığımız haftada da teknoloji dünyasında oldukça önemli gelişmeler yaşandı.

Biz de bu içeriğimizde hem teknoloji dünyasında geçtiğimiz haftanın öne çıkan gelişmelerini hem de teknolojiyle ilgili ilgi çekici içerikleri sizler için bir araya getirdik. Gelin, tüm bu haberlere daha yakından göz atalım.

Bu haftanın öne çıkan teknoloji haberleri:

WhatsApp'ın Türkiye'de Kullanılabilmesi İçin Güncellemenin Kabul Edilmesi Gerekiyor

whatsapp

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcı gizlilik sözleşmesinde bazı değişikliklere gidiyor. Kullanıcı gizliliği konusunda çok fazla taviz verdiren bu yeni sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılar ise 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren WhatsApp'ı kullanamayacak. 'Avrupa Bölgesi' olarak adlandırılan ülkeler sözleşme kapsamı dışında kalırken, Türkiye'deki kullanıcıların ise uygulamayı kullanmaya devam edebilmek için sözleşmeyi kabul etmesi gerekiyor.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

AnTuTu, 2020 Yılının En İyi Android Telefonlarını Açıkladı

Xiaomi mi 11

Popüler akıllı telefon karşılaştırma platformu AnTuTu, 2020 yılının en güçlü Android akıllı telefonlarını açıkladı. Listenin başında gücünü Snapdragon 888'den alan Xiaomi Mi 11 yer alırken, ilk 10'a herhangi bir Samsung telefonun girememesi ise dikkat çekti. Tam listeye ulaşmak için hemen aşağıdaki habere göz atabilirsiniz.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Microsoft'un Yayınlanmayan İşletim Sistemi Windows Polaris Ortaya Çıktı

Windows

Microsoft'un yıllar önce üzerinde çalıştığı bilinen işletim sistemi Windows Core OS'un özel sürümlerinden bir tanesi olan Windows Polaris'in geliştirme aşamasında olan bir sürümü çevrimiçi ortamda sızdırıldı. Bugüne kadar yayınlanmamış olan işletim sistemi, herhangi bir yazılım kabuğu ya da programa sahip değil. Dolayısıyla işletim sistemini yüklemeyi başarsanız bile hiçbir işinize yaramayacak.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Türkiye’de Akıllı Telefonlar İçin 2020'de Toplam Kaç TL Harcadığımız Açıklandı

akıllı telefon

MOBİSAD Başkanı Mustafa Kemal Turnacı, Türkiye'de geçtiğimiz yıl satılan akıllı telefon miktarını açıkladı. Açıklanan verilere göre geçtiğimiz yıl ülkemizde 10,5 milyonu kayıtlı, 1,5 milyonu kayıt dışı olmak üzere ülkemizde yaklaşık 12 milyon akıllı telefon satıldı. Telefon başına ortalama harcama ise 3.600 TL olarak tespit edildi.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

ASELSAN'ın Türkiye'nin En Büyük Savaş Gemisi İçin Hazırladığı Tespit ve Takip Sistemi Neredeyse Hazır

ASELSAN tarafından geliştirilmekte olan PİRİ Kızılötesi Arama ve Takip Sistemi'nin fabrika kabul testleri tamamlandı. Türkiye'nin en büyük savaş gemisi TCG Anadolu için geliştirilen sistem, dünyada ilk kez çift dalga kızılötesi dalgalarla tespit ve takip yapabiliyor. Şirketin geliştirdiği sistemin, TCG Anadolu savaş gemisini çok daha işlevsel hale getirmesi bekleniyor.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

ATM Bankacılığında Devrim: Kamu Bankaları, Tek ATM Üzerinden Hizmet Verecek

ATM

Sektöre yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre Türkiye'de hizmet veren kamu bankaları, ocak ayı içerisinde ortak ATM projesi için bir protokol imzalayacak. TAM adı verilen proje kapsamında tüm kamu bankaları tek bir ATM üzerinden hizmet verecek ve komisyon ile işlem ücretleri kaldırılacak. Bir başka deyişle kamu bankası müşterilerinin ortak ATM'lerden yapacağı işlemler ücretsiz olacak.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

43
16
9
5
1
Emoji İle Tepki Ver
43
16
9
5
1