• Anasayfa
  • Oyun
  • İddia: GTA VI’da Vice City ve Liberty City’ye Geri Dönüyoruz

GTA 6'nın Büyük Sürprizle Karşılaşacağınız Haritasına Dair Yeni Bilgiler

307
63
20
19
13
GTA hayranları serinin bir sonraki oyunu GTA VI için büyük heyecan içerisindeler. İnternette ortaya çıkan bilgilere göre yolumuz yeniden ABD’nin doğu kıyısına düşecek.

Grand Theft Auto serisi, uzun yıllardır dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların beğenisini kazanıyor. Seride ufak tefek araba hırsızlıklarıyla başladığımız yolculuk sonrasında çok dallanıp budaklandı ve oyun bir fenomene dönüştü. Özellikle GTA II’den GTA III’e geçerken tepe kameradan üç boyuta geçişle birlikte oyun bambaşka bir hale geldi.

Serinin son oyunu için bilgiler de yakın zamanda internette ortaya çıktı. Pastebin de detaylar hakkında bilgi veren kaynaklar arasında, daha sonra Sony tarafından resmi olarak açıklanan sistem özelliklerini önceden açıklayan bir kişi de yer alıyor.

Yukarıdaki harita, GTA San Andreas'da kullanılan harita. Yani GTA serisinde aynı oyunda birden fazla şehir görmeye daha önceden alışığız ancak GTA VI'da bu sefer şehirler daha büyük olacak ve bağlantı yollarından çevre kasabalara ve küçük yerleşimlere erişim mümkün olacak.

Sızıntılara göre GTA VI’da ABD’nin doğu kıyısında maceraya devam edeceğiz ve oyun haritasında birden fazla şehir yer alacak. GTA San Andreas’ta da üç şehri görmüştük: Los Santos (LA), San Fierro (San Francisco) ve Las Venturas (Las Vegas). Yeni oyunda da en az iki şehir göreceğiz. Bunlar Liberty City (New York) ve Vice City (Miami) olacak. Bu iki şehirle birlikte GTA VI'nın haritası hakkında önemli bilgilere de erişmiş olduk.

Liberty City, daha önce GTA III ve IV’te karşımıza çıkmıştı. Vice City de GTA Vice City’de vardı.

Ayrıca oyunun hikayesiyle ilgili çok temel ancak merak uyandırıcı bazı detaylar paylaşıldı. Tam olarak ayakçı olarak başladığımız Liberty City kariyerimizde garip işler ve küçük hırsızlıklar yaparak Vice City’ye, büyük mafyalara katılacağımız yere olan yolculuğumuzu başlatıyoruz.

Son olarak da şu andaki konsolların donanımlarının GTA VI için yetersiz olacağı ve oyunun yalnızca bir sonraki nesil cihazlara uygun olarak çıkarılacağı söyleniyor. PS4’teki hafıza kısıtlamaları bu oyunun şu andaki Sony konsolunda oynanmasının önündeki en büyük engel olarak görülüyor.

Rockstar, oyunu yayınlamadan önce PS5 ve Xbox 2 satışlarını görmek ve ona göre karar vermek istiyor. Ayrıca oyunda daha büyük harita, yeni kasabalar ve geliştirilmiş çevrimiçi oyun gibi özellikler olması da amaçlanıyor.

Kaynak : https://www.dexerto.com/gta/gta-6-leak-claims-grand-theft-auto-classic-map-locations-shares-story-details-586740
307
63
20
19
13
Emoji İle Tepki Ver
307
63
20
19
13