• Huawei, Dünyanın İlk '5G Wi-Fi' Cihazını Duyurdu

Huawei, Dünyanın İlk '5G Wi-Fi' Cihazını Duyurdu: İşte Özellikleri

27
5
0
0
0
Huawei'nin kesintisiz 5G bağlantı desteği sunan "5G Wi-Fi" cihazı duyuruldu. Bu ürün, tüketicilerin USB Type-C veya Wi-Fi aracılığıyla 5G bağlantısı kullanmasını sağlıyor. Ürün aralık ayında piyasaya sürülecek.

5G bağlantı teknolojisi yavaş da olsa hayatımıza girmeye devam ediyor. Hal böyle olunca da teknoloji devleri, 5G kullanımının yaygınlaşabilmesi için çeşitli çözümler üzerinde çalışmalarını sürdürüyorlar. Şimdi ise Huawei, bu konuyla ilgili olarak yeni bir 5G ürünü duyurdu. "5G Wi-Fi" olarak isimlendirilen bu cihaz, tüketicilerin 5G bağlantısıyla tanışabilmesini kolaylaştıracakmış gibi görünüyor.

5G Wi-Fi, iki farklı sürümle geliyor. Bunlardan bir tanesi "Pro" olarak geçiyor. Pro sürüm, 8.000 mAh batarya kapasitesine sahip. İkinci normal sürüm ise 4.000 mAh'lık bir bataryaya sahip. Bu bataryalar, 22.5 watt ve 40 watt kablolu hızlı şarj desteklerinin yanı sıra 15 watt ters kablosuz şarj özelliğine de sahip. Yani bu ürün, bir powerbank olarak da kullanılabiliyor.

Huawei 5G Wi-Fi

Huawei'nin 5G Wi-Fi cihazları şu şekilde kullanılıyor; bu ürün 5G bağlantılarına bağlanıyor ve bu bağlantıyı, Wi-Fi veya USB Type-C aracılığıyla akıllı telefon, bilgisayar ve tablet gibi ürünlere aktarıyor. Böylelikle tüketiciler, cihazlarında destek olmasa bile 5G bağlantı ile kullanabiliyorlar.

Ayrıca bu ürün, NSA/SA 5G bağlantı modlarını destekliyor ve sahip olduğu yapay zeka desteğiyle ağları otomatik olarak değiştiriyor. Bu sayede kesintisiz ve yüksek hızlı bir internet bağlantısı kullanılabiliyor.

Huawei, bu ürünüyle ilgili fiyat ve kullanılabilirlik bilgisi paylaşmadı ancak şirket, ürünün aralık ayında piyasaya sürüleceğini açıkladı. İki farklı renk seçeneğinin olacağı ürünün fiyatı, aralık ayında belli olacak.

Kaynak : https://www.huaweicentral.com/huawei-launches-the-worlds-first-5g-wifi-series-with-nsa-sa-support/
27
5
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
27
5
0
0
0