FIFA 23, Efsane Futbolcuları Marvel Süper Kahramanlarına Dönüştürüyor: Yeni FIFA Kartlarından İlk Görseller Geldi!

18
3
3
1
1
EA Sports, çıkışına günler kalan ve oyun severler tarafından merakla beklenen FIFA 23 için ilginç bir iş birliğine imza attı. Marvel ile gerçekleştirilecek bu ortaklığın sonucunda yeşil sahaların efsane isimleri süper kahramanlara dönüştürülecek.

Futbol oyunu denince akla ilk gelen oyunlardan biri olan FIFA serisinin dünya çapında milyonlarca oyuncusu bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Ultimate Team modunda karşımıza çıkacak bazı yeni özelliklerin paylaşıldığı oyun son kez FIFA ismini taşıyacak ve 30 Eylül’de oyun severlerle buluşacak.

Spor dünyasının en popüler futbol oyunlarından biri olan FIFA’nın son versiyonu FIFA 23 için geri sayım devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’deki satış fiyatı ve ilk oynanış videosu paylaşılan oyun ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Efsane isimler Marvel süper kahramanı olarak tasarlanacak

FIFA 23 Marvel

İlk kez FIFA 22'de yer alan ve oyuncuların kariyerlerinin ikonik anlarını sunan oyun içi koleksiyonlardan oluşan FUT Kahraman Kartları, FIFA 23’te de yer alacak. Marvel tasarımcıları tarafından tasarlanacak olan oyuncular klasik süper kahraman karakterleri tarzında oyunda yer alacak.

FUT Kahraman Kartları, FIFA 23’ün yayınlanmasından sonra Dünya Kupası modu ile yani 11 Kasım’dan itibaren oyunculara sunulacak. Marvel FUT Kahraman Kartları yalnızca 21 oyuncu için geçerli olacak ve şimdiye kadar yalnızca 5 Marvel temalı oyun kartı paylaşıldı. 

FIFA 23 kartlarından ilk görseller:

Amerika’nın efsane futbolcularından Landon Donovan Kaptan Amerika oldu

Landon Donovan

Marvel, süper kahramanlarını Disney Plus’ta yayınlamakla meşgulken, EA süper kahramanları daha yaratıcı hale getirerek oyun severlerin ilgisini çekmek istiyor gibi görünüyor. Süper güçlere sahip olan Landon Donovan, kavgada Hulk’u yenemeyebilir ancak muhtemelen sahayı ona dar edebilir.

“The Anticipator” Carvalho

Carvalho

Claudio Marchisio Il Principino oldu

Marchisio

Juventus’un yıldız orta sahası Marchisio’nun futbolculuk yıllarında lakabı Küçük Prens’ti. EA’da muhtemelen bu yüzden onu II Principino olarak tasarlamış olabilir.

Touré, Yunan tanrısı The Citadel’in futbolcu versiyonu oldu

Yaya Toure

Park Ji-Sung, Tigerhead'in futbolcu versiyonu oldu

Park Ji Sung

Oyunun piyasaya sürülmesinden önce başka hangi oyuncuların süper kahraman olacağını görebiliriz. Ayrıca bu işbirliği sonucunda başta forma, top gibi oyun içi öğeler olmak üzere birçok yeni özellik de oyuna eklenecek ve hatta bir çizgi romanın bile piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kaynak : https://www.techradar.com/news/marvel-may-not-be-inventing-new-superheroes-but-fifa-23-includes-a-few-of-its-own
18
3
3
1
1
Emoji İle Tepki Ver
18
3
3
1
1