• Anasayfa
  • Oyun
  • The Last of Us Part 2'nin Çıkışı Bahar Ayına Ertelendi

The Last of Us Part 2'nin Çıkışı Bahar Ayına Ertelendi

43
3
3
2
0
The Last of Us Part 2'nin Çıkışı Bahar Ayına Ertelendi
Oyuncular tarafından oldukça sevilen, Naughty Dog yapımı The Last of Us oyunun ikinci bölümünün, 2020’nin şubat ayında çıkış yapacağı duyurulmuştu. Ancak yapılan yeni bir açıklamayla oyunun çıkış tarihi ertelendi.

Bir ay önce Sony ve Naughty Dog, bir duyuru yayınlamışlar ve The Last of Part 2’nin, 21 Şubat 2020’de oyunculara sunulacağını söylemişlerdi. Oyunun ilk kez oynanacağı bir etkinlikte Naughty Dog, aylarca sessiz kalmalarının sebebini, kesin çıkış tarihi konusunda emin olana kadar oyun hakkında konuşmak ya da oyunu göstermek istememeleri olduğunu söylemişti.

Kotaku’dan Jason Schreier, bir haber yayınladı. Haberde, iki farklı bağımsız kaynağın The Last of Us Part 2’nin bahar ayına kadar ertelendiğini doğruladığı söylendi. Sony de yaptığı duyuruda bu haberi doğruladı ve oyunun çıkış tarihinin 29 Mayıs 2020’ye ötelendiğini söyledi.

Oyunun ertelenmesi

Oyuncuların büyük bir heyecanla beklediği devam oyunu için Sony ve Naughty Dog’un böyle bir karar alması biraz şaşırtıcı. Ancak oyun endüstrisinde hiç görülmemiş bir şey de değil. Bir diğer Naughty Dog oyunu olan Uncharted 4: A Thief’s End oyununun çıkış tarihi birçok kez ertelenmiş ve en sonunda Mayıs 2016’da raflardaki yerini almıştı.

Çıkış tarihinin birçok kez ertelenmesinin arkasındaki sebeplerden bir tanesi de Naughty Dog’un The Last of Part 2 çalışmalarında daha sessiz olması olabilir. Geçtiğimiz ay çıkan oyun fragmanı ve oyunun çıkış tarihi duyurusundan önce şirket, E3 2018’den bu yana oyun hakkında yeni bir şey göstermemişti.

Kaynak : https://www.engadget.com/2019/10/24/the-last-of-us-part-ii-spring-2020-delay/
43
3
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
43
3
3
2
0